FAQ/Životní situace

FAQ/životní situace

 1. Musím vyplnit kontaktní e-mail a telefon?

E-mail je povinný. Telefon vám velmi doporučujeme vyplnit. V případě jakýchkoli problémů vás může studijní oddělení rychle a snadno kontaktovat. Svůj kontaktní e-mail prosíme pravidelně sledujte.

 1. Můžu změnit obor, pokud během studia zjistím, že mám talent na něco jiného?

Toto není možné. Ve výjimečných případech lze ale vytvořit individuální studijní plán, který může zahrnovat předměty jiného oboru.

 1. Má JAMU vlastní koleje? A menzu?

Ano. JAMU má vlastní ubytovací kapacity v centru Astorka. Menzu nemáme, ale v okolí školy je na výběr dostatek restaurací. Na obou fakultách jsou také automaty nebo bufet.

 1. Kde je možné získat program na koncerty a představení obou fakult a zakoupit vstupenky?

Veřejné prezentace uměleckých výstupů (tedy koncerty a divadelní představení) můžete sledovat na v našem kalendáři, nebo na stránkách obou fakult a divadel. Informace o vstupenkách na konkrétní představení Vám rádi poskytneme na těchto místech:

 • Divadlo na Orlí
 • Studio Marta
 • Koncertní oddělení HF
 1. Kde lze získat nově vydané publikace JAMU nebo alespoň jejich seznam?

Veškeré publikace z nabídky Nakladatelství JAMU lze zakoupit přímo v budově IVUC Astorka nebo na našem e-shopu.

 1. Kde mohu získat informace o Univerzitě třetího věku?

Kurzy univerzity třetího věku pořádají obě fakulty. Bližší informace můžete získat přímo na stránkách fakult zde nebo zde.

 1. Kde se dozvím víc o historii JAMU, budovách, významných osobnostech, atd?

Pokud Vám nestačí informace uvedené zde, můžeme nabídnout například odkazy na Wikipedii, stránkách města Brna, či Janáčkově muzeu.

 1. Kam se mohu obrátit, když zde nenaleznu odpověď?

Zkuste se obrátit na studijní oddělení, případně správce sítě na Vaší fakultě. Pokud jste student, nebo zaměstnance, použijte prosím pro komunikaci školní mail. (S výjimkou případu, kdy se ke školní poště nemůžete dostat).